Lajmet kryesore

Vllaznia-Kukėsi 1-2, Tirana-Apolonia 3-0 & Laēi-Partizani 1-1 (Videos)

AlbanianSport.net 24/08/2014 19:05

ASNN - Nënkampionia e Shqipërisë, Kukësi, e ka nisur me fitore sezonin e ri të Kategorisë Superiore të Kampionatit Kombëtar të Futbollit, pasi të dielën ka mundur në Shkodër Vllaznin&eu...

Merkato / Meglid Mihani i “shkel syrin” pėrsėri Lushnjės

AlbanianSport.net 24/08/2014 19:45

ASNN - Meglid Mihani, mesfushori organizator që sezonin e kaluar ka luajtur me Lushnjën në Kategorinë Superiore, nuk duket se ka hequr dorë përfundimisht nga verdhejeshilët. Edhe pse ditë më parë &eum...

Tomori / Beratasit me goleadė, 11-1 ndaj Jong Bojsave

AlbanianSport.net 24/08/2014 17:45

ASNN - Tomori, ashtu sikurse Besa e Kavajës, është skuadër që është duke zhvilluar periudhën përgatitore të verës në Pogradec. Dhe pasi është ndeshur në mesjavë me verdhe...

Basketboll / Koēi & Hoxhaj, nė ndeshjet mė tė rėndėsishme tė Evropianit

Gjergj Vyshka 24/08/2014 18:25

Paraqitjes së mirë të kombëtares së Nën-16-vjeçarëve në basketboll për djem në Kampionatin Evropian, Divizioni B, i cili është duke u zhvilluar në Strumica të Maqedonisë...


Nė Fokus

Vllaznia / Safet Osja & Amarildo Belisha, lamtumirė futbollit

Gjergj Vyshka 25/08/2014 15:45

Safet Osja 39-vjeçar dhe Ama...

Talenti Luis Ndreu, 15-vjeēari nga Brian’s tek Sasuolo

AlbanianSport.net 25/08/2014 15:05

ASNN - Luis Ndreu ka lindur më...

Volejbolli i plazhit / Ballkaniada, kemi vetėm Koēin & Qepėn

Gjergj Vyshka 25/08/2014 14:25

Edhe dita e dytë e Kampionatit...

Bylisi / Pėrplasje me Kukėsin pėr nigerianin Piter Olajinka

AlbanianSport.net 25/08/2014 13:45

ASNN - Pretendimi i ballshiotë...

Futboll - Femra / Gjermania, kampione e botės pėr 20-vjeēaret

AlbanianSport.net 25/08/2014 13:05

ASNN - Gjermania ka dëshmuar se po e dominon futbollin botëror, sepse, pas meshkujve, edhe përfaqësuesja e femra është shpallur kampione e botës për Nën-20-vjeçaret, pa...

Vllaznia-Kukėsi 1-2 / Sende ndaj anėsorit, ndėrpritet loja

Gjergj Vyshka 25/08/2014 12:25

ASNN - Shkodranët në përgjithësi kanë qenë të pakënaqur me gjykimin e Enea Jorgjit dhe ndihmësve të tij. Jo pak herë, të gjitha faullat kundër janë ku...

Albpetroli “shkatėrron” 21-vjeēarėt e Apolonisė nė Patos

AlbanianSport.net 25/08/2014 11:45

ASNN - Albpetroli i Llazar Dushit ka luajtur miqësoren e saj të radhës dje, ndërsa në stadiumin “Alush Noga” të Patosit është përballur me Apoloninë U-21. Sku...

Nanxhing 2014 / Dyshet nė “Maunten-bajk”, Kopshti-Ramaliu, tė 18-tėt

Gjergj Vyshka 25/08/2014 11:05

Duket sikur konkurrimi i tanëve kishte përfunduar të premten në Lojërat Olimpike Rinore në Nanjing. Por në fakt gara e fundit e çiklizmit ka qenë në disiplinën e &...

Luftėtari / Mbyllet java stėrvitore me dy seanca & dy miqėsore

AlbanianSport.net 25/08/2014 10:25

ASNN - Java stërvitore e bluzinjve është mbyllur paksa me lodhje, sepse përveç dy seancave stërvitore në ditë, paradite dhe pasdite, janë luajtur dhe dy ndeshje miqësor...

Filipa Zheku, “amerikania” kuqezi qė zgjedh Shqipėrinė

AlbanianSport.net 25/08/2014 09:45

ASNN - Mban 5 rekorde të moshave në shtetin përtej oqeanit, por federohet me Shqipërinë... Deklarata e notares: U them shqiptarëve të mi se do t’u nderoj në arenën nd&eu...

Orikumi / Bregdetarėt midis stėrvitjes & nevojės pėr pėrforcime

AlbanianSport.net 25/08/2014 09:05

ASNN - Skuadra e Orikumit, nën drejtimin e trajnerit vlonjat Albert Haxhiraj, është duke vazhduar me intensitet përgatitjet për sezonin e ri në Kategorinë e Dytë, atje ku kërk...

Vllaznia e pafuqishme, Kukėsi e mund me pėrvojė, 1-2

Gjergj Vyshka 25/08/2014 08:25

Golave të Pejiçit dhe Hysës nuk kanë mundur t’i përgjigjen dot kuqeblutë. Rijat Shala çon dëm një mundësi të artë për t’i dhënë n...

Basketboll - Nėn-16-vjeē / Mali i Zi na ul siparin kuqezi

Gjergj Vyshka 25/08/2014 07:45

Fund ndeshjeve në grup, të pafuqishëm me Malin e Zi. Kuqezinjtë përgatiten për ndeshje të tjera dhe rezultate më të mira. Taflaj në një takim tjetër të mir...

Pogradeci / Abazi, sa shumė probleme me dėmtimet!

AlbanianSport.net 25/08/2014 07:05

ASNN - Pogradecarët kanë humbur në miqësore me kavajasit 2-1 edhe në kushte kur kanë shënuar të parët. Më tepër se humbja, trajnerin Abazi e shqetësojnë mu...

Duka, Takajt: Me kėtė ekip as nė vendin e 7-tė nuk dilni

Gjergj Vyshka 24/08/2014 21:05

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, edhe duke qenë se ishte java e parë dhe është bërë ceremonia e hapjes së edicionit, ka qenë i pranishëm n...

Kosovė / Dardan Berisha zgjat kontratėn me SIGAL-in

AlbanianSport.net 24/08/2014 20:25

ASNN - Ashtu siç është njoftuar ditë më parë në lidhje me vazhdimin e kontratave, tani edhe Dardan Berisha  ka zgjatur kontratën e tij me KB SIGAL Prishtina edhe për nj...

Merkato / Meglid Mihani i “shkel syrin” pėrsėri Lushnjės

AlbanianSport.net 24/08/2014 19:45

ASNN - Meglid Mihani, mesfushori organizator që sezonin e kaluar ka luajtur me Lushnjën në Kategorinë Superiore, nuk duket se ka hequr dorë përfundimisht nga verdhejeshilët. Edhe pse di...

Vllaznia-Kukėsi 1-2, Tirana-Apolonia 3-0 & Laēi-Partizani 1-1 (Videos)

AlbanianSport.net 24/08/2014 19:05

ASNN - Nënkampionia e Shqipërisë, Kukësi, e ka nisur me fitore sezonin e ri të Kategorisë Superiore të Kampionatit Kombëtar të Futbollit, pasi të dielën ka mundur n&...

Basketboll / Koēi & Hoxhaj, nė ndeshjet mė tė rėndėsishme tė Evropianit

Gjergj Vyshka 24/08/2014 18:25

Paraqitjes së mirë të kombëtares së Nën-16-vjeçarëve në basketboll për djem në Kampionatin Evropian, Divizioni B, i cili është duke u zhvilluar në S...

Tomori / Beratasit me goleadė, 11-1 ndaj Jong Bojsave

AlbanianSport.net 24/08/2014 17:45

ASNN - Tomori, ashtu sikurse Besa e Kavajës, është skuadër që është duke zhvilluar periudhën përgatitore të verës në Pogradec. Dhe pasi është ndeshur ...

Mateos Cakja, nga Tirana, tek Mamurrasi i Ylber Zanit

AlbanianSport.net 24/08/2014 17:05

ASNN - Mateos Cakja është ardhja më e re në skuadrën e Ylber Zanit, që ndryshe është Mamurrasi i Kategorisë së Parë. I datëlindjes 12 dhjetor 1995, në roli...

Ceremonia e hapjes ngre siparin e Kategorisė Superiore

Gjergj Vyshka 24/08/2014 16:25

Federata Shqiptare e Futbollit ka organizuar ceremoninë e hapjes së kampionatit dje, atje ku fëmijët e zonës Nr.1 të Ligës Amatore kanë mbajtur në dorë flamurin e institu...

Volejbolli i Plazhit / Shqiptarėt, njė fitore nė Ballkaniadėn Nėn-20 vjeē

Gjergj Vyshka 24/08/2014 15:45

Në Selanik të Greqisë, që nga dita e premte, ka nisur Kampionati Ballkanik i Volejbollit në Plazh për Nën-20-vjeçarët. Shqipëria merr pjesë me katër çi...

Devolli: Do tė luajė ai qė e meriton / Zhupa: Si e para, jemi mirė

AlbanianSport.net 24/08/2014 15:05

ASNN - Duke folur pas ndeshjes me Memaliajn, trajneri i Luftëtarit, Bledar Devolli, deklaroi: “Në ndeshjen e djeshme kemi pasur disa probleme me lojtarët e formacionit të parë, ndaj u dhash...

Shėnkolli fiton miqėsoren e dytė, mund tė rinjtė e Laēit

Gjergj Vyshka 24/08/2014 14:25

Në vazhdim të ndeshjeve miqësore për t’u përgatitur për sezonin e ri në Kategorinë e Dytë, Shënkolli ka fituar në fushën e vet me të rinjtë e La...

File: Duhet tė kishim shėnuar / Josa: I pakėnaqur me disa

Gjergj Vyshka 24/08/2014 13:45

Pas ndeshjes, dy trajnerët kanë bërë analizën e skuadrës së tyre dhe Ilirjan File i Elbasanit, ka deklaruar: “Mos harroni që kemi luajtur për tre vjet në Kategorin&...

Basketboll / Kronika e njė fitoreje historike tė kuqezinjve!

Gjergj Vyshka 24/08/2014 13:05

Takimi i Nën-16-vjeçarëve midis Portugalisë dhe Shqipërisë ka nisur i shpejtë për tanët, të cilët pas barazimit 2-2 me anë të koshave të Lilajt, Tal...

Besa / Fiton njė tjetėr miqėsore, mund Pogradecin

AlbanianSport.net 24/08/2014 12:25

ASNN - Besa e Kavajës jo vetëm që ka luajtur miqësoren e saj të radhës, por dhe ka marrë fitoren e radhës. Kështu pasi ka mundur 4-1 një skuadër daneze, 2-1 Tër...

FC Term nė Itali, pesė menaxherė nė vėzhgim

Gjergj Vyshka 24/08/2014 11:45

FC Term i presidentit biznesmen Tritan Shehi në këtë fundjavë do të niset drejt Italisë, ndërsa do të luajë dy ndeshje miqësore. Pikërisht më 25 gusht dhe 27 gu...

Elbasani-Skėnderbeu 0-1 / Kampionėt ia hedhin me gjysmė goli

Gjergj Vyshka 24/08/2014 11:05

Elbasanasit, të ndodhur në fushë asnjanëse, nuk i shpëtojnë inferioritetit të kategorisë nga erdhën. Josa ka pretendime për disa lojtarë për rritjen e nivelit t...

Not - Evropiani / Sidni Hoxha digjet pėr nė gjysmėfinale

Gjergj Vyshka 24/08/2014 10:25

Sidni Hoxha, notari i vetëm i Shqipërisë në Kampionati Evropian të Të Rriturve në Berlin, i cili përfundon sot, është djegur për hiç gjë nga kalimi n&eum...

Luftėtari tregon forcėn edhe ndaj Memaliajt, fiton 3-1

AlbanianSport.net 24/08/2014 09:45

ASNN - Bluzinjtë fitojnë ndeshjen e tyre të tretë miqësore në pesë teste që kanë luajtur deri më tani. Mungojnë titullarët, Devolli provon të rinjtë: ...

Behrami i bindur se do tė ketė sezon tė mirė nė Budesligė

AlbanianSport.net 24/08/2014 09:05

ASNN - Valon Behrami, mesfushori shqiptar i Hamburgut, ka folur për aventurën e tij të parë në Bundesligën gjermane.Ish-futbollisti i Napolit gjatë kësaj verë u transferua tek...

Kukėsi / Besėlidhja u hap kuksianėve dyert pėr stėrvitjen

AlbanianSport.net 24/08/2014 08:25

ASNN - Besëlidhja dhe presidenti i lezhjanëve Gjok Ndoka janë treguar zemërgjerë teksa i kanë hapur dyert e stadiumit Kukësit të Kategorisë Superiore, që të premten ...

Sondazh

A do ta rrisė cilėsinė e futbollit formula me 4 faza e Kategorisė Superiore?

  • -
  • -
  • -


  • Vota: 99

Dosier

Jashėloje