Turne tė tjera

Futboll - Femra / Tirana AS merr danezen Hogort

Futboll - Femra / Tirana AS merr danezen Hogort

AlbanianSport.net 18/09/2012 16:20
ASNN - Tirana AS ėshtė pėrforcuar me njė lojtare daneze Sifi Hoggord. “Na ka ardhur, - thotė presidenti Ymeraj, - dhe ka luajtur me skuadrat e moshave atje. Kėrkojmė tė marrim dhe lojtare kosovare, por ka vėshtirėsi nė aktivizimin nė Ligėn Ballkanike, sepse ka shtete qė nuk e njohin pasaportėn e Kosovės”.
Ndėrkaq pranė Ymerajt tashmė ka ardhur dhe biznesmeni Artur Bardhi, njė mik i ngushtė i trajnerit Bespalla, qė ka nisur tė kujdeset jo vetėm pėr bazėn materiale tė skuadrės, pasi shpejt pritet tė vijė njė kontingjent topash, por dhe pėr fanellat e reja. E te bardheblutė tashmė ka nisur ankthi i paraqitjes nė ballkaniadė.


                                    

Sondazh

A do ta rrisė cilėsinė e futbollit formula me 4 faza e Kategorisė Superiore?

  • -
  • -
  • -


  • Vota: 99

OPINIONE

Sporti dhe Shėndeti